.

.

Smoky Sleek, MUA


posted by mrssmith makeup on

16 comments


        Dziś pragnę przedstawić propozycję wieczorową wykonaną cieniami firmy Sleek. Pierwszy raz malowałam produktami tej marki i jestem zachwycona. Będąc ostatnio w Londynie postanowiłam nabyć kilka produktów do wykonywania makijażu, których nie spotkałam w Polsce. Byłam bardzo miło zaskoczona jakością jak i cenami marek Sleek oraz MUA. Niestety byłam bardzo zachowawcza w swych zakupowych szaleństwach i kupiłam tylko dwie paletki cieni firmy Sleek.. Teraz żałuję bo są rewelacyjne. Bardzo ładna kolorystyka, mocno napigmentowane i idealne do wieczorowych makijażowych szaleństw na oku. Mam teraz kolejny  pretekst, żeby ponownie odwiedzić cudowny Londyn :) 
Paletka nr 1 MUA


Paletka nr 2 Sleek


     Czas przedstawić makeup krok po kroku. Mam nadzieję, że ułatwię zadanie i któraś z Was skusi się na wyrazisty, seksowny oraz elegancki wieczorowy makijaż :))) :***1. Pierwszy krok to oczywiście nałożenie bazy pod cienie, aby makijaż oka był wyrazisty i nasycony barwami. U mnie jak zwykle w tej kwestii wygrywa biała kredka firmy NYX . Następnie rozcieramy po całej powiece dokładnie bazę lub jak w moim przypadku kredkę :)

2. Nad powieką ruchomą rozcieram matowy, brązowy cień. W tym przypadku użyłam cienia nr 11 z paletki nr 2 Sleek. Jeśli ktoś śledzi mojego bloga :) mógł zauważyć, że dość często robię tak w moich makijażach. Roztarcie brązowego matowego cienia nad powieką ruchomą sprawia, że w efekcie końcowym nie mam mocnego przejścia miedzy ciemnym cieniem a skórą. 

3. W kąciku oka dodaje kolor nr 3 z paletki nr 1. Mocno perłowy cień dodaje błysku i nadaje wieczorowy charakter.

4. Następnie nad powieką ruchomą rozcieram cień nr 11 z paletki nr 1. Robię to, aby kolory ładnie przechodziły na oku od najciemniejszego, który mam zamiar zaraz nałożyć do najjaśniejszego.

5. Z paletki nr 2 nakładam cień nr 12. Mocny, czarny i matowy cień. Nakładam go dokładnie na powiekę ruchomą. W tym momencie w zasadzie mogłabym skończyć makijaż oka. Wystarczy wytuszować mocno rzęsy i gotowe smoky, ale kusiły mnie inne kolory z paletki i chciałam, żeby makijaż był mocno wieczorowy :) :)

6. Mokrym pędzelkiem nakładam cień nr 2 i 8 z paletki nr 1. Ten zabieg sprawia, że makijaż oka staję się mocno mieniący. W zależności jakie jest światło tak wygląda mój makijaż :) Trudno uchwycić to na zdjęciu, ale efekt jest bardzo fajny, oko jest błyszczące, mocno wieczorowe, ale z klasą :) 

   Przy makijażu smoky eyes musimy pamiętać o kresce w środku oka ( po lini wodnej rzęs) oraz mocno wytuszowanych rzęsach :) lub sztucznych kępkach. Ja nie przyklejam, ponieważ po Revitalashu mam długie rzęsy, ale jeśli ktoś ma mało widoczne to polecam kępki. Wyglądają naturalnie i zmysłowo :)

   Przy tak zdecydowanym i ciemnym oku postanowiłam usta zostawić w spokoju :) i nałożyłam na nie bardzo piękna pomadkę mojej ulubionej firmy NYX, mianowicie Nude 174
 16 comments

  1. Anonimowy
  2. Anonimowy

Leave a Reply